Seadoo Fish Pro

  • 21 Ocak 2019

2019 Sea-Doo Balık Pro açıklandı

Sea-Doo, özellikle balıkçılık için tasarlanan dünyanın ilk PWC'sini tanıtıyor

Bir gecede açıklanan Sea-Doo Fish Pro, özellikle balıkçılık için tasarlanmış, fabrikada üretilen ilk PWC oldu.

Sea-Doo , son 10 yıldır balık avı gezileri için kişisel deniz taşıtlarını dönüştürme konusunda uzmanlaşmış Yeni Zelanda PWC balıkçılık uzmanı Andrew Hill'in yardımıyla Fish Pro'yu geliştirmek için dünyanın diğer tarafına gitti .

 
 

North American markasının tasarımcıları ve mühendisleri, bu yılın ilerleyen saatlerinde Avustralya showroomlarında Sea-Doo Fish Pro'nun özelliklerini ve tasarımını şekillendirmeye yardımcı olmak için Hill ile birlikte çalıştılar ve bir gecede Denver, Colorado'da tanıtıldılar.

Genişletilmiş güverte

Sea-Doo Balık Pro, Sea-Doo RXT-X, GTX Limited ve Wake Pro'da kullanılan tekne gövdesi ile aynı olan Sea-Doo'nun popüler ST3'ü üzerine kuruludur.

Ancak şimdi daha serin bir kutu ve yedek yakıtı barındırmak için 30 cm daha uzun bir güverteye sahip - ve su üzerinde dururken daha iyi denge için gövdede daha uzun tutamaklar var.

Arkasında iki drenaj deliği, kapak üzerinde bir kavrama matı ve dört olta tutucusu bulunan 51 litrelik LinQ soğutucu bir kutu var. Önde bir örgü cep ve bir çarpma çarptığında kapağın açılmasını durdurmak için güvenli bir klips var.

 

Bununla birlikte, her zaman popüler olan Sea-Doo , soğutucu kutunun hala bir eliyle açılabileceğini, kıvrımlı bir balığa girerken kullanışlı olduğunu iddia ediyor.

Güvertenin önü, balıkları sudan güreşirken bir ayağını sıkacakları yerlere sahip olacak şekilde açılıdır.

Ayak kuyuları derin, suda dururken etrafta dolaşmayı kolaylaştırmak için.

Koltuk, diğer Sea-Doo PWC'lerden daha düzdür ve önden arkaya doğru dönmeyi kolaylaştırır.

Balık bulucu

Fabrika çıkışlı ve kullanıma hazır bir başka önemli değişiklik de, bir Garmin balık bulucusunu (6.0 inç EchoMap) içerir ve transdüser daha önce gövdeye alçak monte edilmiştir, bu nedenle ekstra delme deliği yoktur.

Yeni 7,6 inçlik geniş ekranlı dijital bir ekran olmasına rağmen, 2019 için yeni Yamaha FX serisinde dokunmatik ekran işlevselliği olmadan geçen ay kullanıma sunuldu.

 

Sea-Doo ayrıca, diğer uzun menzilli PWC'lerinde 60 litreden, Fish Pro'ya 70 litrelik bir yakıt deposu da yerleştirmiştir.

Sea-Doo Fish Pro'ya güç vermek, markanın 155 beygir gücüne (116kW) sahip, 1.5 litrelik üç silindirli Rotax motorudur. Aşırı doldurulmamış - ve daha büyük yakıt deposu ve 15 litrelik orijinal Sea-Doo aksesuar plastik bidonu arka güverte için birleştiğinde - Sea-Doo Fish Pro, şirket dizisindeki diğer PWC'den daha uzun sürüş menzili vaat ediyor .

Şimdilik 70 litrelik yakıt deposu Fish Pro'ya özeldir, ancak yakıt ekonomisi ve sürüş mesafesinin uzun zamandır devam eden denizcilik eleştirilerinden biri olduğu göz önüne alındığında, diğer modellere olasılıkla takılacak veya bir aksesuar olarak sunulacaktır. Doo PWC'ler.

Diğer Sea-Doo modellerinde olduğu gibi, gidonun yakınındaki konsolda, cep telefonunu şarj etmek için isteğe bağlı bir USB bağlantı noktasına sahip su geçirmez bir bölme bulunur. Kolay erişim için burnun altında ağlar bulunan büyük bir saklama kutusu vardır.

 

Sea-Doo Fish Pro ayrıca, “balık tutma moduna” benzer şekilde bir seyir kumandası olan etkin biçimde bir “trolling” moduna sahiptir ve bu da operatörün balık avına yoğunlaşırken Sea-Doo'nun düşük hızda seyahat etmesini kolaylaştıracaktır.

Fiyatlandırma henüz teyit edilmedi ve Sea-Doo Fish Pro'nun Down Down'a yaklaştığı açıklandı.

Bir rehber olarak, ABD’de fiyat 14.799 ABD Doları olarak listelenmiştir ve Avustralya’da nakliye ve döviz kurları dikkate alındığında, bu değer tarihsel olarak 25.000 ABD Dolarına yakındır.

Balıkçılık için inşa

Sea-Doo, Fish Pro'nun “balıkçılık için özel olarak fabrikadan inşa edilen ilk ve tek gerçek kişisel deniz aracı” olduğunu ve pazarın genişletilmesi için bankacılık yaptığını söylüyor.

Şimdiye kadar, PWC balıkçı meraklıları, kendi ekipmanlarını daha serin bir kutu, çubuk tutucular ve ilave yakıtla karıştırmak için hayal güçlerini kullanmak zorunda kaldılar.

 

“Rekreasyonel balıkçılık dünyadaki en iyi uygulanan etkinliklerden biri. Popülerlik arttıkça, gittikçe daha fazla insan PWC'den balık avının faydalarını keşfetmektedir ”dedi. BRP genel başkan yardımcısı küresel ürün stratejisi başkanı Bernard Guy bir açıklamada. Ayrıca Ski-Doo kayak cep telefonları, Evinrude dıştan takma motorlar ve BRP-rozeti olan üç ve dört tekerlekli eğlence araçları olan BRP de Sea-Doo markasına sahiptir.

Guy-Doo Fish Pro, “eğlence amaçlı bir su aracı olarak kullanılacak çok yönlülükle ihtiyaç duydukları yeteneği” bir araya getiriyor ”dedi.

Aralığın geri kalanı

Peki ya Sea-Doo serisinin geri kalanı? Yeni renkler ve çıkartmalar ile tanımlanır, ancak listeye eklenen bazı harika aksesuarlar ve yepyeni bir ekran göstergesi de vardır.

Dokunmatik ekran olmasa da, daha geniş (7,6 inç) dijital geniş ekran gösterge ekranı, Sea-Doo RXT 230, RXT-X300, GTX155, GTX230, GTX Limited ve Wake Pro modellerinde standart olarak geliyor.

Giriş seviyesi Sea-Doo Spark ve Sea-Doo Spark Trixx artık isteğe bağlı 50 watt Bluetooth uyumlu bir ses hoparlör sistemi ile sunuluyor .

Diğer seçenekler arasında daha büyük, daha yastıklı “konforlu koltuklar”, el tutamakları için rüzgar deflektörleri ve Sea-Doo Spark ve Sea-Doo Spark Trixx için yan aynalar bulunur.

Tüm fiyatlar bu yıl daha sonra yerel varışlarına yakın olarak ilan edilecek.